En uygun fiyatlar için teklif talebi bırakın Hemen Teklif Al

Trafik Sigortası Nedir

Aracınızı 7 gün 24 saat güvence altında tutan Firmanız HG Asil Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin sunduğu zengin araç sigortası seçenekleri, ihtiyaçlarınıza cevap vermek için hazırlanmıştır. Kanunen zorunlu tutulan araç sigortasının yanı sıra isteğe bağlı olarak da yaptırılabilen bu sigortalar, gerek yurtiçinde gerek hizmet kapsamındaki yurtdışı ülkelerinde doğabilecek yükümlülüklerinizi koruma altına alır.

Zorunlu Sigortalar

Zorunlu araç sigortası kaza akabinde üçüncü şahıslara veya diğer araçlara verebileceğiniz zararları limitleri dahilinde teminat altına alır. Trafik Sigortası motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümü veya yaralanması ya da bir şeyin zarara uğramasına neden olmaktan dolayı, işletene düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin eder. Yurtdışında ve Yeşil Kartınızda belirtilen üye ülkelerde üçüncü şahısların yaralanmasına, ölümüne veya maddi zarara sebebiyet verebileceğiniz durumlarda ilgili ülkelerin trafik kanununa göre belirlenmiş sorumluluk, Yeşilkart Sigortası ile belirtilmiş zorunlu limitler ölçüsünde kendinizi güvence altına alırsınız. Zorunlu tutulan sigortalar kapsamında bulunan “Zorunlu Karayolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortası” taşımacılık yaptığınız motorlu araçta seyahat eden yolcuların bir kaza sonucu bedeni zarara uğraması halinde kanunen işletene düşen hukuki sorumluluğu güvence altına alır. Sigorta sözleşmesi kapsamında bulunan yolcuların, sürücülerin ve yardımcıların, şehirlerarası veya uluslararası yolculuklarında hizmetin başından sonuna kadar karşılaşabilecekleri her türlü kazaya karşı güvence altına alan “Karayolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası” ile de sizin yanınızdayız.

Neden Trafik Sigortası Yaptırılmalıdır ?

Trafik Sigortası genellikle Kasko Sigortası ile karıştırılır. Trafik Sigortası’nın Kasko Sigortası’ndan farkı, sigortayı yaptıranın değil karşı tarafın uğrayacağı zararların karşılanmasına yönelik zorunlu bir sigortadır.

Talep edilmesi durumunda tek bir poliçe ile “Trafik Sigortası” teminatı ile birlikte;

Artan Mali Sorumluluk (İMM),

Koltuk Ferdi Kaza (KFK),

Hizmet – Trafik,

Hukuksal Koruma (Taraftar ürünler hariç),

Mini Onarım ve Bakım Paketi, teminatları da bir arada alınabilmektedir.

Buna göre Trafik Sigortası ürünlerimiz;

Trafik Sigortası,

Ekstra Trafik Sigortası,

Süper Trafik Sigortası,

Sınırsız Trafik Sigortası,

Tam Bakım Trafik Sigortası,

Trafik Yol Yardım Sigortası, alternatifleri ile sunulabilmektedir.

Trafik Sigortası ile hem Aracınızı hem de bütçenizi güvence altına
almış olursunuz. Türkiye’nin en köklü ve öncü sigorta şirketleri ile tek bir poliçe ile
aracınız için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm sigorta teminatlarına bir arada HG Asil
Sigorta’da, üstelik benzersiz avantajlarla sahip olabilirsiniz.